Otwarcie wystawy „Orzeł Polski Symbolem Niepodległości”

roland8 maja 2018 roku o godzinie 18 nastąpiło uroczyste otwarcie wystawy „Orzeł Polski Symbolem Niepodległości” autorstwa Rolanda Wielgomasa, znanego białobrzeskiego regionalisty i miłośnika haftowania. Na otwarciu obecni byli m.in. burmistrz Adam Bolek, przedstawiciele różnych środowisk (BTK), rodzina oraz znajomi autora. Uroczystego otwarcia dokonał dyrektor MGOK Zygmunt Andrzej Łukomski. Na pokazanych ponad 80 pracach wyhaftowanych ręcznie przez autora znajdują się najróżniejsze orły ukazujące nasze godło państwowe od czasów dawnych aż po teraźniejsze. Autor na otwarciu osobiście opowiedział o historii powstawania orłów oraz mówił, skąd czerpał pomysłu na kolejne wyhaftowane ekspozycje.

Wystawa będzie czynna do końca maja 2018 roku. Zachęcamy wszystkich do jej zwiedzania i oglądania.