DOROCZNA WYSTAWA FOTOGRAFII - zaproszenie

meduza zaproszenieFotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców Region Radomski oraz Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Białobrzegach zapraszają na Doroczną Wystawę Fotografii Członków Stowarzyszenia Twórców Fotoklubu RP Regionu Radomskiego. Otwarcie wystawy odbędzie się w dniu 15 lutego 2019 r. o godz. 18.00 w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury w Białobrzegach. W imieniu wszystkich autorów serdecznie zapraszamy.

AUTORAMI FOTOGRAFII SĄ: Przemysław Barański, Iwona Czubek, Elżbieta Drzazga, Katarzyna Gębska, Stanisław Gąsior, Ryszard Gołębiowski, Krzysztof Jaworski, Sebastian Klochowicz, Cezary Kowalczuk, Łukasz Kowalski, Szczepan Kurzeja, Krzysztof Anin Kuzko, Leszek Jastrzębiowski, Marcin Michałowski, Iwona Nabzdyk, Piotr Pajestka, Kordian Pawlak, Barbara Polakowska, Franciszek Subocz, Aldona Sumińska, Tomasz Grzyb, Piotr Tracz, Radosław Walasik, Dorota Wólczyńska, Anna Wróblewska, Krzysztof Zdanowicz.

meduza zaproszenie

Ilustrująca zaproszenie fotografia Anny Wróblewskiej, zatytułowana "Meduza" jest dobrym przykładem teorii łączącej pokolenia fotografów. Jej autorem jest H.C. Bressone, który wniósł do historii fotografii pojęcie "decydującego momentu". Dzięki owemu trwającemu ułamek sekundy momentowi otwarcia migawki aparatu fotograficznego, fotograf dzieli się z widzem szczególnym obrazem. Zapisem napięcia rozgrywającego się pomiędzy bohaterami fotografii a nim samym. Ta fotografia, podobnie jak pozostałe prezentowane prace, łącznie 27 autorów, są dla widza zachętą do krótkiego ćwiczenia z patrzenia. Prezentowane obrazy są również pretekstem do zatrzymania się na chwilę i kontemplowania piękna pejzażu, portretu czy przedmiotu zamkniętego w kompozycji martwej natury.