III Bal Literacki Misiaków.

29 listopada w filii bibliotecznej w Szczytach odbył się III Bal Literacki Misiaków. Wydarzenie to na stałe zagościło w kalendarzu imprez odbywających się w naszej bibliotece i cieszy się dużym zainteresowaniem.

Tego dnia dzieci przychodzą do biblioteki ze swoimi ulubionymi pluszakami, żeby wspólnie obchodzić ich święto. Na początku dzieci obejrzały ciekawą i kolorową prezentację multimedialną o historii powstania pluszowego misia oraz najbardziej znanych i lubianych misiach z bajek. Taka forma zajęć pojawiła się u nas po raz pierwszy i spotkała się z dużym zainteresowaniem.   Następnie wyświetlona została wszystkim dobrze znana bajka z serii „Gumisie”.

W dalszej kolejności dzieci przystąpiły do wykonywania pracy plastycznej. Z papierowych talerzyków powstały piękne i kolorowe buzie misiów. Następnie, jak przystało na prawdziwy bal na uczestników czekał słodki poczęstunek i wspólna zabawa przy muzyce.

Wszystkim dzieciom dziękuję za tak liczne przybycie oraz miłą i koleżeńską atmosferę. Już dziś zapraszam na kolejny Bal Literacki Misiaków.