XVIII Tydzień Bibliotek - "Znajdziesz mnie w bibliotece"

43Jak co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje, w dniach 8-15 maja, Tydzień Bibliotek - program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. Biblioteka MGOK również przyłącza się do akcji i zaprasza wszystkich na tydzień pełen niespodzianek. Pierwsza z nich to konkurs fotograficzno-czytelniczy „Selfie z książka”. Dajmy czytelniczy sygnał tym, którzy nie doznali jeszcze satysfakcji płynącej z lektury książki, że czytać można wszędzie, o każdej porze i w każdym wieku tylko… trzeba zacząć czytać. Zapraszamy wszystkich do świętowania Hasłem Tygodnia Bibliotek 2021 brzmi: „Znajdziesz mnie w bibliotece”. Pamiętajcie CZYTANIEM WARTO SIĘ CHWALIĆ!