Lato w filii bibliotecznej w Szczytach!

lato szczty 12092017Przerwa wakacyjna w Szczytach to jak zawsze mnóstwo atrakcji i świetnej zabawy. Dzieci odwiedzały filię biblioteczną przez całe lato. Liczne gry i zabawy w swobodnej atmosferze to ulubiona forma ich wypoczynku. Nie zabrakło także zajęć plastycznych oraz spacerów na świeżym powietrzu. Oprócz tradycyjnych zajęć, w czasie wakacji filia biblioteczna w Szczytach realizowała projekt: „Śladami rzeki Pilicy” sfinansowany przez Urząd Miasta i Gminy Białobrzegi w ramach zadania publicznego: Kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego.

Zadanie polegało na uzupełnieniu oferty wakacyjnej o cykl zajęć tematycznych o rzece Pilicy i ziemi białobrzeskiej. W ramach projektu zaproponowaliśmy odpowiednie zajęcia tematyczne, plastyczne oraz konkursy. Główną atrakcją projektu była bezpłatna wycieczka do Skansenu rzeki Pilicy w Tomaszowie Mazowieckim. 24 sierpnia dzieci i młodzież z miejscowości Szczyty pod okiem pięciu opiekunów wyruszyli na swoją przygodę z historią, przyrodą i przestrzenią kulturową rzeki Pilicy. Po zwiedzaniu skansenu przyszła pora na odpoczynek i wspólną zabawę przy ognisku. Następnie wszyscy udali się na pieszą wycieczkę by zobaczyć Niebieskie Źródła.
Zrealizowanie wycieczki i poczęstunku możliwe było dzięki wsparciu finansowemu jakie otrzymaliśmy z Urzędu Miasta i Gminy Białobrzegi, za co serdecznie dziękujemy. Podziękowania należą się także Białobrzeskiemu Towarzystwu Kulturalnemu za pomoc w przygotowaniu i realizacji projektu.
Za nami beztroski wypoczynek i mnóstwo świetnej zabawy. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w zajęciach i wycieczce. Życzymy Wam powodzenia i samych sukcesów w nadchodzącym roku szkolnym i wspólnie z Wami czekamy na kolejne wakacje!