Eliminacje powiatowe do XXXV Małego Konkursu Recytatorskiego, 41. Konkursu recytatorskiego „Warszawska Syrenka” oraz 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

kontkursyW dniu 20.03.2018 r. (wtorek) w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Białobrzegach odbyły się eliminacje powiatowe do XXXV Małego Konkursu Recytatorskiego, 41. Konkursu recytatorskiego „Warszawska Syrenka” oraz 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Młodych artystów oceniało trzyosobowe Jury w składzie: Marian Popis (przewodniczący), Zofia Miecznikowska, Hanna Jaworska.

W XXXV Małym Konkursie Recytatorskim wzięło łącznie udział 26 uczestników w kategoriach: przedszkola i klasy „0” , klasy I – IV, klasy V – VII oraz gimnazjum.
Nominację do Finału otrzymali:
Nela Rączka - Publiczne Przedszkole Nr 1 w Białobrzegach
Katarzyna Kusak – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Bożem
Karolina Adach – Publiczna Szkoła Podstawowa im. D. Czachowskiego w Stromcu
Julia Jodłowska – Publiczne Gimnazjum im. J. Kochanowskiego w Białobrzegach
Ponadto wyróżniono: Oliwię Jarosińską – PSP w Dobieszynie, Julię Nobis – PSP w Starym Goździe, Dorotę Pietrasik – PSP w Suchej, Magdalenę Deleskę – PSP w Stromcu, Stanisława Leśnowolskiego – PSP w Starej Błotnicy, Julię Barańską – PSP w Olkowicach, Maję Traczyk – PSP w Kostrzynie, Wiktorię Adamczyk – PG w Stromcu.

W 41. Konkursie recytatorskim „Warszawska Syrenka” wzięło łącznie udział 19 uczestników w kategoriach: klasy 0-III, klasy IV – VII oraz klasy VII – VII i gimnazja.
Nominację do Finału otrzymali:
Alicja Pałczyńska – Publiczna Szkoła Podstawowa w Suchej
Alicja Sułkowska – Publiczne Gimnazjum im. J. Piłsudskiego w Stromcu
Wyróżnieni zostali: Aleksandra Miros – PP nr 1 w Białobrzegach, Róża Falkowska – PSP nr 1 w Białobrzegach, Dominik Zbiciak – PSP w Starej Błotnicy, Julia Zalewska – PSP w Bożem, Wiktor Wrona – PSP w Stromcu, Iga Babik – PSP nr 1 w Białobrzegach, Kacper Traczyk – PSP w Wyśmierzycach, Natalia Jaroszek – PG w Stromcu.

W 63. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim wzięło łącznie udział 14 uczestników w kategorii Młodzież szkół ponadgimnazjalnych: A. Turniej Recytatorski, B. Turniej poezji śpiewanej.

Nominację do eliminacji wojewódzkich w kategorii Turniej Recytatorski otrzymali:
Marta Koperska – Liceum Ogólnokształcące im. Armii Krajowej w Białobrzegach
Weronika Kawecka - Liceum Ogólnokształcące im. Armii Krajowej w Białobrzegach
Marianna Kośla - Liceum Ogólnokształcące im. Armii Krajowej w Białobrzegach
Beata Chmielewska - Liceum Ogólnokształcące im. Armii Krajowej w Białobrzegach
Klaudia Burska – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica w Białobrzegach
Natalia Wójcik – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica w Białobrzegach
Wyróżnieni zostali: Kinga Łubińska – LO w Białobrzegach, Ewa Duda – ZSP w Białobrzegach oraz Natalia Kopycka – ZSP w Białobrzegach.
Nominację do eliminacji wojewódzkich w kategorii Turniej Poezji Śpiewanej otrzymali:
Beata Chmielewska - Liceum Ogólnokształcące im. Armii Krajowej w Białobrzegach
Izabela Osowska - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica w Białobrzegach

Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom oraz słodki upominek. Dziękujemy serdecznie Komisji oceniającej występy dzieci, uczestnikom oraz nauczycielom przygotowującym recytatorów do w/w konkursów. Laureatom, którzy otrzymali nominacje do finałów i eliminacji wojewódzkich, życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.

ADRESY ORGANIZATORÓW oraz DATY KOLEJNYCH ELIMINACJI LUB FINAŁÓW
Finał 41. Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka – 14-15.04.2018 r.
Centrum Promocji Kultury dla Dzielnicy Praga Południe
m.st. Warszawy, ul. Podskarbińska 2
Dział Teatru MIK - Anna Mizińska, tel. (0-22) 586 42 14, 601 664 198, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Eliminacje wojewódzkie 63. OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO - 28-29.04.2018
Dzielnicowy Ośrodek Kultury URSYNÓW
ul. Kajakowa 12 b, 01-838 Warszawa
P. Katarzyna Krzyszkowska
tel. 22 125 56 03, tel. 22 125 56 02 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.